Як відомо в наш час стрімко розвиваються та набирають неабиякий тренд соціальні мережі, про одну з них ми поговоримо сьогодні, це Instagram. Для розуміння поняття цієї соціальної мережі, розбавлю інформацією із ресурсу Вікіпедії:

«Instagram — соціальна мережа, що базується на обміні фотографіями, дозволяє користувачам робити фотографії, застосовувати до них фільтри, а також поширювати їх через свій сервіс і низку інших соціальних мереж. Є одним із найпопулярніших сервісів у мистецтві айфонографії. Instagram робить фотографії у квадратній формі — як камери Kodak Instamatic і Polaroid. Більшість же мобільних фоторедакторів використовує співвідношення сторін 3:2.»

До грудня 2010 року в Instagram був один мільйон зареєстрованих користувачів.

В липні 2012 року Instagram оголосив про 100 мільйонів завантажених фотографій, в серпні це число досягло 150 млн.

Станом на вересень 2017 року сервіс нараховує 800 млн користувачів, з них 500 млн відвідують свої акаунти щодня. У червні 2018 року аудиторія Instagram досягла 1 млрд користувачів.

В Ірані Instagram має 20 млн користувачів.»

Отже, дані цифри вказують на те, що статистика користувачів цією соціальною мережею досить велика, але найбільшим відсотком прихильників колишнього burbn (минула назва Instagram) є підлітки. На жаль в нашій країні не має розроблених соціальних програм для учнів старших класів, а також студентів ВНЗ та коледжів, які б надавали можливість працювати їм під час канікул, або частково під час навчання, тому в цих молодих людей виникає проблема із власними коштами. Звичайно, багато з Вас можуть заперечити це тим, що в них є батьки й вони надають їм все необхідне, але чи хочеться підліткам та юнакам фінансово залежати від рідних? Думаю більшість з них шукали собі підробіток навіть для можливості незалежно отримати кишенькові кошти за совісну працю, а вона буває не легка, судячи з того, що за швидкий заробіток потрібно було спітніти.

І дуже добре коли праця винагороджується як і обіцяно, але коли пропозиція заробити швидко та великі гроші, знаходить тебе сама, коли нічого не підозрюючи ти листаєш історію спільноти на яку підписався ради цікавого контенту і несподівано на екрані з’являється реклама, тривалістю до 20-30 секунд, яка інтригує вигідними умовами не тільки юнаків та підлітків, але і досвідчених людей із вищою освітою. Що може піти не так? Чи можна заробляти в інтернеті сидячи вдома? Це питання непокоїть людей різних категорій як за віком так і не залежно від освітнього рівня, адже як кажуть, грошей багато не буває…

         Повернемося до Instagram. Моє розслідування щодо швидкого заробітку почалось як будь-який день, не натякаючи на грандіозний матеріал для Вас. Листаючи сторіс одної з гумористичних спільнот я наткнувся на цікаву річ, в один момент на екрані смартфона появилась та сама реклама тривалістю 20 секунд. На відео було видно чітко екран дорогого ноутбука, ледь зрозумілий сайт та закадровий голос чоловіка, який листаючи транзакції виплат по банківській картці повторював одну і ту ж фразу, «от бачите, працюємо — працюємо, заробляємо — заробляємо, все просто…» Як людину з вподобанням ІТ індустрії, яка в наш час перспективна та прибуткова, зацікавило як саме можна заробити ці кошти, бо видно було що сума по 400-500 грн, і очевидно потрібно навички спеціаліста бо в теорії це є реально. Звичайно в рекламі було посилання, на Instagram сторінку цієї реклами, дивно те що вона слугувала як інформаційний пост, підписників та публікацій не було,  проте це нормальне явище бо Instagram в цьому випадку міг послужити рекламою для перенаправлення на ресурси проекту. А в пості йшлося саме про телеграмм канал та те, що всі інструкції щодо цього заробітку знаходяться в адміністратора.

Перейшовши в телеграм адміністратора, я розпочав діалог, він підтвердив все про швидкий заробіток не малих грошей, без ніякого досвіду та надіслав мені дуже вигідні умови, в яких йшлося про звантаження файлів з іноземного ресурсу, який мовби платить за кожен до 1 долару і найголовніше, що завантаження файлів відбувалося на хмарний диск, а не напряму в комп’ютер користувачів, що могло призвести до вірусів.

Проте безплатний сир тільки в мишоловці. Адміністратор повідомив що вхід в цю групу коштує 500 грн, після чого він додасть мене в чат до учасників яких вже приблизно 2500 тисячі з його слів та всі вони працюють наступним чином, коли кожному з них система видає на звантаження 1-2 файли в день, вони надсилають ці посилання в загальний чат, тим самим дають один одному можливість звантажити більше ніж дається на добу. Також я повинен зареєструватись на сайті під реферальною системою. І все це дійсно працює та поширено на іноземних ресурсах, проте оплата за 1 звантаження точно не сягає 1 долару, а всього лиш незначні 5-10 центів та й не можливо звантажувати програми видані певному користувачу оскільки все перевіряється по IP адресу, під яким працює користувач.

Але мені було цікаво що буде далі оскільки факту шахрайства наразі не виявлено, але кошти за «швидкий заробіток» я добровільно повинен був надіслати. Ще один факт який послаблює пильність та недовіру це «гарантії», проте це всього лиш пусті слова, котрі підбирала людина, на мою думку психолог, який добре розуміється на поведінці та міркуванні людей не залежно від темпераменту. Отже, фраза «якщо Вам не сподобається працювати, ми повернемо Вам кошти впродовж доби».

Розберемо це так, по суті якщо робота надто легка, без загроз вірусного ураження ПК та відповідно в день заробіток до 100 доларів зі старту, чи може комусь таке не сподобатись? Однозначно, що ні. Ще я підготував декілька питань, які мали б розвіяти усі сумніви й на всіх них я отримав очікувану відповідь. І тут я готовий був вкласти 500 грн, та  перевірити чи дійсно воно так, чи все ж таки мої догадки щодо шахрайства будуть оправдані.

Отримавши реквізити, я перейшов в Приват24 та оформляв грошовий переказ, але під час цього я звернув увагу що номер реквізитів не виявляється системою Приват Банку і швидше за все це віртуальна інтернет карта, зателефонувавши в підтримку банку на гарячу лінію 3700 розпочалась цікава розмова з оператором, щодо цієї карти та можливих шахрайських операціях. В кінцевому результаті я намагався здійснити оплату, кошти списало з мого рахунку і я зробив скріншот транзакції, для підтвердження, надіслав адміністратору групи та очікував відповіді.

Через декілька хвилин він відповів, що перевірить оплату, але буквально за хвилину сповістив, що оплата не була зарахована. Це дійсно мене здивувало оскільки особисто бачив списання коштів та чек транзакції, і тут виникла думка, що ця афера, мабуть, пов’язана з обманом і кошти дійшли адміністратору. Проте перейшовши в інтернет-банкінг, я виявив що кошти на місці, сума залишилася яка була, це було справді дивом, я почав шукати чек транзакції, проте і його не було, що найбільше мене вразило.

Написавши адміністратору, про не відому причину з якої оплата не пройшла, він відповів, що спрацював ліміт на його картці. Я попробував оплатити ще 1 раз і все вийшло так само, після чого повторно звернувся на лінію підтримки банку. Під час своїх дій я обдумував всі  моменти та вирішив знайти інформацію щодо цієї спільноти та роботи в інтернеті, думаю якщо це так вигідно, люди по-любому ділилися б своїми успіхами. Взявши фотографію з профілю телеграму, а на фото був мужчина в темних окулярах тримавши рукою хлопчика, мабуть, свою дитину, що слугувало ще одним психологічним фактором, я завантажив її в сервіс Google фото та пошук по них. І як Ви думаєте, увінчалась ця ідея успіхом? Авжеж.

Одразу знайшлися на просторах інтернету сайти на котрих розглядався саме цей проєкт і безліч відгуків обманутих людей аферою, та всі умови 1 в 1 збігались з цим. А в чому саме полягала афера? З початку Ви надсилаєте кошти шахраю, він на цьому не зупиняється і не перериває з Вами зв’язок, а запевнює, що для роботи потрібен ще VPN тому, що все проходить на іноземних сайтах, а в нашому регіоні така робота не передбачена, а це ще +250-300 гривень і після того він блокує Вас та більше не виходить на зв’язок, а головна фішка в тому, що кошти у Вас не викрали, не вимагали, а Ви самі їх добровільно віддали. Ще цікавий момент виявився із цим закордонним сайтом, окрім Google пошуку я звернувся на YouTube, де також викривають різноманітні афери та шахрайство і практично схожий сайт побачив в одному з відео російськомовного автора, зазвичай під такими матеріалами відключають коментарі, щоб люди не мали змоги викрити аферу.

В Україні намагаються боротися з такою діяльністю, проте найефективніший метод протидіяти їй – це бути уважним, не довіряти заробітку великих та швидких грошей, якщо ця робота не вимагає певного кваліфікаційного рівня в ІТ індустрії, а також перевіряйте інформацію!

Приватне відео на YouTube за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=qS-8WITX5mM&feature=emb_logo

Пошук інформації за фотографією на Google ресурсах:

https://www.otzyvua.net/uk/telegram-kanal-lokatsiya-locatcia

https://www.otzyvua.net/telegram-kanal-lokatsiya-locatcia/review-1076071

Огляд схожого відео російськомовного автора на просторах YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=BlLMGKmaZ0A

Комментарии: