8 легких правил для ідеального здоров’я

0
267

Здоров'я

Життєва енергія та міцне здоров’я – найцінніше багатство. Якщо вони у вас є, ви можете вважати себе щасливим. Бути здоровим – це не лише не хворіти, а й жити повноцінним фізичним, психічним, соціальним і духовним життям. Ви не можете контролювати все, що спричиняє хвороби й нещасні випадки, але можете зробити вибір, який знизить ризик їх виникнення та сприятиме здоров’ю. Ось вісім простих кроків до поліпшення здоров’я, які ви можете почати втілювати в життя вже сьогодні.

Корок 1: Вправи

   Ваше тіло було створене для руху. Якщо ви активно виконуєте свої щоденні обов’язки й у вас вистачає енергії також для сім’ї і дозвілля, можна вважати, що ви в хорошій фізичній формі. Регулярне виконання простих щоденних вправ допоможе вам досягти цього.

   Ходьба – чудовий різновид фізичних вправ. Починайте тренування повільно, поступово збільшуючи час та навантаження. Можливо, ви чули: «Немає болю – немає результату», але це неправда. Біль може сигналізувати про те, що ви перестаралися з тренуваннями. Тренуйтеся в міру. 30 хвилин щодня – чудова мета. Навіть за короткий період часу ви побачите результати тренувань. І тоді кількість тренувань можна скоротити до 3-5 разів на тиждень.

   Не можете знайти часу для тренувань? Спробуйте вимкнути комп’ютер, телевізор, відео-ігри та використайте цей час для тренування. Це обов’язково принесе добрі плоди!

Вправи

Крок 2: Вода

   Вода є невід’ємною частиною життя. Кожен із нас щодня втрачає воду через сечу, фекалії, піт і випаровування з наших легенів. Тому дорослим потрібно випивати 6-8 склянок води на день, а під час спеки й фізичного навантаження – навіть більше. Вода життєво необхідна для функціонування нирок, регуляції температури тіла та підтримання балансу рідини в організмі. Пам’ятайте: кава, газована вода й алкоголь не є замінниками води. Вони шкодять вашому здоров’ю. Дослідження показали, що кофеїн насправді забирає більше запасів рідини з організму, ніж постачає.

Вода

Крок 3: Харчування

   Їжа, яку ви споживаєте, впливає на ваше самопочуття, а також здатність насолоджуватися життям. Тому вибір на користь поживної корисної їжі має важливе значення. Біблія говорить, що спочатку для харчування людини Бог призначив фрукти, злаки, й горіхи. Цікаво, що тваринні продукти з високим вмістом холестерину не були включені да раціону. Якби сьогодні всі країни перейшли на вегетаріанське харчування, багато смертельних хвороб, таких як артеріосклероз, відійшли б на другий план.

Хпрчування

Крок 4: Сонячне світло

   Сонячне світло допомагає вашому організму виробляти вітамін D. Цей життєво важливий вітамін контролює гормони тіла та ріст клітин, а також допомагає організму поглинати і споживати кальцій, необхідний для зміцнення кісток та зубів. Вітамін D сприяє зміцненню здорової імунної та нервової системи. Проте надмірна кількість сонячного світла може зашкодити і викликати рак шкіри. Уникайте тривалого перебування під яскравим сонцем, одягайте капелюх та використовуйте крем від засмаги.

Сонячне світло

Крок 5: Збалансованість або помірність

   Збалансований спосіб життя – це здоровий спосіб життя, коли ми старанно розвиваємо корисні навички і водночас уникаємо всього шкідливого для організму. Наприклад, надмірне споживання їжі спричиняє розлади шлунка та/або виникнення ожиріння. Недостатнє споживання їжі призводить до недоїдання чи голоду. Перевтома веде до виснаження, завдаючи шкоди здоров’ю. Недостатнє фізичне завантаження призводить до слабкості м’язів. Помірність – це основне поняття здорового щасливого життя.

Збалансованість або помірність

 Крок 6: Повітря

   Повітря є ключовим аспектом, адже ми можемо прожити без нього лише кілька хвилин. Але якість повітря, яким ми дихаємо, теж важлива. Забруднене повітря може спричинити захворювання і смерть. Особливо це стосується дітей, людей похилого віку і хворих. Напевно, найбільш згубним є вплив повітря, забрудненого внаслідок куріння. Шкідливий вплив куріння настільки ґрунтовно доведений, що не виникає жодних сумнівів, що воно вбиває. Щоб підтримати своє здоров’я, дихайте на повні легені чистим свіжим повітрям.

Повітря

Крок 7: Відпочинок

   Дослідження доводять, що дорослій людині необхідно 8 годин повноцінного сну на добу, аби ефективно працювати. Ми схильні вважати, що можна обійтися й меншою кількістю годин сну, але недосипання – це серйозна проблема сучасного суспільства. Окрім повноцінного сну, вам необхідно мати також якісний відпочинок. Візьміть вихідний та поїдьте на день на природу, підіть у гори або прогуляйтеся вздовж пляжу, де зможете відновити сили й подолати стрес. Бог передбачив нашу потребу у відпочинку та відновленні сил, подарувавши нам щотижневий день спокою – сьомий день, суботу (див книгу Біблія, Вихід 20:8-11).

Відпочинок

Крок 8: Віра в Бога

   Для нашого благополуччя духовний вимір здоров’я важливіший навіть за фізичні чинники. Стрес, переживання, почуття вини поступово збирають наші життєві сили і можуть спричинити захворювання. Віра в Бога, нашого Творця, дарує розуміння сенсу життя, яке допомагає подолати негативні наслідки стресу, переживань та почуття вини. Ми можемо зростати у вірі в Бога, щоденно читаючи Його Слово, Біблію (див. книга Біблія Римл. 10:17). Віра в Бога – життєво необхідний аспект міцного здоров’я.

Віра в Бога

Висновок

   Щоб допомагати нам прожити життя так, як Господь передбачив для нас, Він дав ці прості, зрозумілі кроки для поліпшення здоров’я. Почніть втілювати їх у життя вже сьогодні – і ви відчуєте різницю!

Комментарии: